• شماره تماس

    09122406368 - 02177684200

  • آدرس

    تهران - خیابان کریمخان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 30 - طبقه 5 - واحد 10

مشاوره حقوقی با وکیل

سوال

باسلام احترامآ به استحضار می رساند با توجه به اینکه مقررات اعمال ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری مقرر می دارد در صورتی که رئیس قوه قضائیه رأی قطعی صادره از هریک از مراجع قضائی را خلاف شرع بیّن تشخیص دهد، با تجویز اعاده دادرسی، پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال تا در شعبی خاص که توسط رئیس قوه قضائیه برای این امر تخصیص می‌یابد رسیدگی و رأی قطعی صادر نماید. سئوال: آیا رای صادره از دادگاه انتظامی کانون کارشناسان رسمی دادگستری مشمول مقررات اعمال ماده 477 ق.ا .د.کیفری سال 1392 خلاف شرع بیّن می باشد یا نه؟ لازم به ذکر است که ریاست دادگاه کانون کارشناسان رسمی دادگستری با عضو حقوقدان منتخب رئیس قوه قضائیه خواهد بود(ماده 23 قانون کارشناسان رسمی دادگستری). متشکرم

پاسخ

باسلام همانگونه که در ماده ی 477 قانون مذکور نیز ذکر شده است در صورتیکه رئیس قوه قضائیه " رای قطعی صادره از هریک از مراجع قضایی " را خلاف با بین شرع تشخیص دهد اعاده دادرسی را تجویز می نماید. این درحالی است که دادگاه انتظامی کانون کارشناسان -همانگونه که از نام آن نیز مشخص است ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام احتراما اینجانب به صورت شراکتی اقدام به خرید یک واحد اپارتمان نموده ام که 4دانگ آن سهم بنده و 2 دانگ دیگر سهم شریکم می باشد ولیکن در روزی که در محضر برای انتقال سند بودیم محضر مربوطه به استناد پاسخ استعلام اداراه دارایی که به اشتباه سهم ها را 3 به 3 مشخص نموده بود اقدام به تنظیم سند و چاپ آن نموده که به علت اینکه پاسخ استعلام دارایی از سوی مالک اولیه تحویل محضر شده بود و ما از مفاد ان بی اطلاع بودیم و همچنین محضردار بدون تفهیم ما از مفاد برگه ها اقدام به چاپ نموده بود ما بعد از پرینت متوجه این اشتباه شدیم و محضردار بیان داشت که برای اصلاح مجدد چون موارد در حال حاضر ثبت نهایی شده امکان اصلاح وجود ندارد و باید بعداز حدود یک ماه که سند از سوی اداره ثبت املاک صادر می گردد مجددا با طی تمام مراحل اعم از تنظیم قولنامه، انجام استعلامات شهرداری و دارایی نسبت به انتقال یک دانگ سهم اشتباه شده نماییم که با توجه به زمان بر بودن و همچنین هزینه بر بودن این مراحل خواهشمند است در خصوص موارد ذیل راهنمایی بفرمایید 1-ایا راه دیگری برای اصلاح سند وجود دارد که از ان طریق اقدام کنیم 2- اگر مجددا باید مراحل ذکر شده در بالا را طی کنیم پرداخت هزینه ها چگونه است باید ما پرداخت کنیم یا به علت اشتباه از سوی اداره دارایی و محضر با خودشان است 3- چگونه می توانم از اداره دارایی بابن اشتباه صورت گرفته شکایت کنم و ایا شکایت فایده دارد یا خیر؟ با سپاس فراوان خواهشمندم در اسرع وقت رسیدگی و پاسخ را اعلام نمایید

پاسخ

با سلام در خصوص اشتباه انجام شده دارایی ممکن است شخص فروشنده که به دارایی مراجعه کرده است اینگونه اعلام مالکیت کرده باشد و خود دارایی به تنهااایی مقصر نباشد این موضوع بررسی گردد در خصوص تنظیم قولنامه با توجه که از ابتدا سهم ٤ دانگ ٢ دانگ تنظیم شده نیاز به تنظیم قولنامه ی مجدد نیست ...

مشاهده پاسخ کامل



سوال

باسلام لیسانس شیمی هستم .سال 1368 با آگهی روزنامه که به لیسانس شیمی وزیست در مناطق محروم مجوز داروخانه داده میشودبه اداره دامپزشکی مراجعه ومجوز داروخانه دامپزشکی در مراوه تپه دریافت کردم و27 سال است کار میکنم.جدیدا یک دکتر دامپزشک پروانه داروخانه در مراوه تپه دریافت و به مجور بنده اعتراض کرده که مدرک غیرمرتبط دارم ودر مجوز نوشته شده تا مادامیکه فرد واجد شرایط دیگری پروانه داروخانه در منطه دریافت نکرده به قوت خود باقیست.البته سال 1376 توسط یک فوق دیپلم دامپزشک این شکایت انجام ونتیجه آن دادن فرصت 6ماه به کلیه داروخانه های دامپزشکی سراسر ایران که مدرک دکترا ندارند بودتا مسیول فنی دکتر استخدام کنند..که با حکم دیوان عدالت اداری لغو و دستورالعملی صادر شد بدین مضمون که کلیه داروخانه های دامپزشکی که قبل از سال 77 داروخانه افتتاح کردنداحتیاج به استخدام دکتر مسیول فنی ندارندو با این دستورالعمل دستور استخدام مسیول فنی اینجانب نیز پیگیری نشد..این دستورالعمل وحکم دیوان در سایت وکالت آنلاین موجود است. حال حواهشمند راهنمایی نمایید با شکایت دکتر دامپزشک که در بالا ذکر شد چه اتفاقی می افتد؟هنوز هیچ دستور ویا جوابی برای شکایت انجام شده نداده اند.

پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با اهدا سلام و احترام. بنده ملکی را حریداری کرده ام. ابتدا مبایعه نامه دستی نوشتیم و یک سوم پول را پرداخت کردم. سپس مبایعه نامه اینترنتی ثبت شده و کد رهگیری و پرینت آن داده شد. قرارمان در مبایعه نامه این شد که مابقی پول در زمان تنظیم سند داده شود و تاریخ تحویل را هم یک ماه پس از تنظیم سند در مبایعه نامه مشخص کردیم و برای دیرکرد به ازای هر روز دویست هزار تومان در نظر گرفتیم. چند روز پیش فروشنده سند را به نام من منتقل کرد و پول آن را نیز دریافت کرد و کد رهگیری نیز از طرف ثبت داده شد. وقتی بنچاق را از ثبت گرفتم نوشته شده است که ملک در زمان تنظیم سند تخلیه بوده است. حالا سوال من این است با توجه به اینکه سند رسمی به نام من شده و پول آن را نیز کامل پرداخت کرده ام، آیا فروشنده می تواند در تاریخی که در مبایعه نامه آمده تخلیه نکند؟ اگر تخلیه نکرد من چه کاری می توانم انجام دهم تا ملک خود را تحویل بگیرم؟ خیلی نگرانم. ممنون میشم کمکم کنید. با سپاس فراوان

پاسخ

با توجه به اینکه ملک به طور رسمی به شما منتقل گردیده و حسب ماده 22 قانون ثبت در حال حاضر شما قانوناً مالک ملک شناخته می شوید در صورت عدم تخلیه ملک ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

باسلام من و شریکم یک واحد مسکونی کلنگی را با هم قرارداد برای ساخت و ساز نوشتیم و شریکم شد پیمانکار اجرای سفت کاری و مقرر شد سفت کاری ساختمان را حداکثر تا تاریخ بهمن 91 از شهرداری بگیرد و ارایه نماید ولی در شهریور 91 با هم مشکلات مالی پیدا کردیم و شریکم با کم توجهی به ساختمان و پیگیری نکردن مسایل اداری در شهرداری نه تنها تاییدیه سفت کاری را از شهرداری نگرفت بلکه حکم تخریب از ماده صد و پس از ان تایید تخریب از تجدید نظر و بعد از ان تایید ان از دیوان عدالت اداری صادر شد و حالا در تجدید نظر دیوان میباشد ایا مطابق قرارداد که ایشان موظف بوده سفت کاری را از شهرداری در سال 91 بگیرد و این کار را به هر دلیلی نکرده و نتوانسته به تعهد خود عمل کند و من از این بابت ضرر زیادی کرده ام ایا من میتوانم از وی شکایت کنم و ضرر و زیان ادعا کنم

پاسخ

چنانچه کسی تعهد به امری بکند یا تعهد نماید از انجام امری خودداری کند در صورت تخلف مسوول خسارت طرف مقابل است بنابراین اگر ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

سلام.از سال1385 تا کنون از منازل سازمانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران واقع در خ رجایی - سه راه ترانسفور - خ انبار نفت - جنب مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرری استفاده میکنم.از سال 1389 و پس از ابلاغ قانون واگذاری منازل سازمانی توسط مجلس و دولت بارها درخواست خود را به اداره بازگو کرده ام اما به هر دلیلی آنرا نپذیرفته و از ثبت آن در دبیرخانه جلوگیری کرده اند.درتاریخ 1394/08/06 اخطاریه ای از طرف دادگستری دریافت نمودم که به بنده یک ماه مهلت جهت تخلیه این خانه داده اند.به دادستانی مراجعه نمودم اما حرف ها و درخواست بنده را قبول نکردند و تاکید کردند که خانه باید ظرف مهلت مقرر تخلیه شود.به اداره مراجعه کردم و درخواستی را مبنی بر واگذاری این منزل به بنده طبق قوانین موجود تحویل دبیرخانه دادم و خوشبختانه اینبار در دبیرخانه اداره ثبت شد.به دیوان عدالت مراجعه کردم ولی آیه یاس میخواندند. حتی اگر بنده درخصوص ادعایم محق نباشم و این خانه به بنده تعلق نگیرد، اما در این موقع سال و با دست خالی بنده توان جابجایی و اجاره نشینی را ندارم. لطفا راهنمایی کنید .من فقط تا 1394/09/06 فرصت دارم تا اداره و دادگاه را مجاب نمایم

پاسخ

براساس قانون اصلاح ماده(8) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، دستگاههای دولتی به منظور کمک به تامین مسکن کارکنان شاغل و بازنشسته فاقد مسکن و متقاضی خرید یا ...

مشاهده پاسخ کامل