• شماره تماس

    09122406368 - 02177684200

  • آدرس

    تهران - خیابان کریمخان - خیابان ایرانشهر شمالی - کوچه نوشهر - پلاک 30 - طبقه 5 - واحد 10

مشاهده سوالات حقوقی با برچسب " مالک "

سوال

با سلام احتراما اینجانب به صورت شراکتی اقدام به خرید یک واحد اپارتمان نموده ام که 4دانگ آن سهم بنده و 2 دانگ دیگر سهم شریکم می باشد ولیکن در روزی که در محضر برای انتقال سند بودیم محضر مربوطه به استناد پاسخ استعلام اداراه دارایی که به اشتباه سهم ها را 3 به 3 مشخص نموده بود اقدام به تنظیم سند و چاپ آن نموده که به علت اینکه پاسخ استعلام دارایی از سوی مالک اولیه تحویل محضر شده بود و ما از مفاد ان بی اطلاع بودیم و همچنین محضردار بدون تفهیم ما از مفاد برگه ها اقدام به چاپ نموده بود ما بعد از پرینت متوجه این اشتباه شدیم و محضردار بیان داشت که برای اصلاح مجدد چون موارد در حال حاضر ثبت نهایی شده امکان اصلاح وجود ندارد و باید بعداز حدود یک ماه که سند از سوی اداره ثبت املاک صادر می گردد مجددا با طی تمام مراحل اعم از تنظیم قولنامه، انجام استعلامات شهرداری و دارایی نسبت به انتقال یک دانگ سهم اشتباه شده نماییم که با توجه به زمان بر بودن و همچنین هزینه بر بودن این مراحل خواهشمند است در خصوص موارد ذیل راهنمایی بفرمایید 1-ایا راه دیگری برای اصلاح سند وجود دارد که از ان طریق اقدام کنیم 2- اگر مجددا باید مراحل ذکر شده در بالا را طی کنیم پرداخت هزینه ها چگونه است باید ما پرداخت کنیم یا به علت اشتباه از سوی اداره دارایی و محضر با خودشان است 3- چگونه می توانم از اداره دارایی بابن اشتباه صورت گرفته شکایت کنم و ایا شکایت فایده دارد یا خیر؟ با سپاس فراوان خواهشمندم در اسرع وقت رسیدگی و پاسخ را اعلام نمایید

پاسخ

با سلام در خصوص اشتباه انجام شده دارایی ممکن است شخص فروشنده که به دارایی مراجعه کرده است اینگونه اعلام مالکیت کرده باشد و خود دارایی به تنهااایی مقصر نباشد این موضوع بررسی گردد در خصوص تنظیم قولنامه با توجه که از ابتدا سهم 4 دانگ ٢ دانگ تنظیم شده نیاز به تنظیم قولنامه ی مجدد نیست ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با اهدا سلام و احترام. بنده ملکی را حریداری کرده ام. ابتدا مبایعه نامه دستی نوشتیم و یک سوم پول را پرداخت کردم. سپس مبایعه نامه اینترنتی ثبت شده و کد رهگیری و پرینت آن داده شد. قرارمان در مبایعه نامه این شد که مابقی پول در زمان تنظیم سند داده شود و تاریخ تحویل را هم یک ماه پس از تنظیم سند در مبایعه نامه مشخص کردیم و برای دیرکرد به ازای هر روز دویست هزار تومان در نظر گرفتیم. چند روز پیش فروشنده سند را به نام من منتقل کرد و پول آن را نیز دریافت کرد و کد رهگیری نیز از طرف ثبت داده شد. وقتی بنچاق را از ثبت گرفتم نوشته شده است که ملک در زمان تنظیم سند تخلیه بوده است. حالا سوال من این است با توجه به اینکه سند رسمی به نام من شده و پول آن را نیز کامل پرداخت کرده ام، آیا فروشنده می تواند در تاریخی که در مبایعه نامه آمده تخلیه نکند؟ اگر تخلیه نکرد من چه کاری می توانم انجام دهم تا ملک خود را تحویل بگیرم؟ خیلی نگرانم. ممنون میشم کمکم کنید. با سپاس فراوان

پاسخ

با توجه به اینکه ملک به طور رسمی به شما منتقل گردیده و حسب ماده 22 قانون ثبت در حال حاضر شما قانوناً مالک ملک شناخته می شوید در صورت عدم تخلیه ملک ...

مشاهده پاسخ کامل